کنترل تردد و گیت فروشگاهی

حضور و غیاب و کنترل تردد :

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی اطلاعات و تاثیر مستقیم آن در کلیه فعالیت ها مشاغل اعم از سازمان های کوچک و بزرگ و نیاز مبرم مدیران مبنی بر کنترل کلیه امور پرسنلی جهت افزایش بهره وری و رشد و تعالی سازمان ها، نیاز به یک سیستم اتوماسیون منطبق با تکنولوژی روز جهان و نیازهای جاری سازمان های مختلف و همچنین استانداردهای در حال پیشرفت مدیریت نوین الزامی به نظر می رسد.

دستگاه حضور و غیاب ( کنترل تردد ) یا کارت ساعت زنی ، امروزه جزء لاینفک سازمانها و محل های کسب و کار بوده و با کمک آن علاوه بر ایجاد نظم و استانداردهای لازم برای ورود و خروج و تردد کارمندان، محاسبات حقوق پرسنل را آسان نموده است .در انتخاب دستگاه حضور و غیاب باید به امکانات دستگاه و نحوه ثبت ورود و خروج پرسنل و کیفیت دستگاه توجه داشت.

سیستم های حضور و غیاب با ثبت زمان دقیق انواع تردد اعم از : ورود ، خروج ، مرخصی ، ماموریت و ... بر اساس شیفت های مختلف علاوه بر ایجاد یک فرآیند هوشمند اتوماسیون و حذف محاسبات پرخطا به صورت دستی، امکان نظارت و کنترل صحیح مدیران را فراهم نموده و از تضییع شدن حقوق پرسنل نیز جلوگیری می نماید. بکارگیری سیستم های کنترل تردد ( حضور و غیاب ) همواره نوعی سرمایه گذاری محسوب می گردد، به گونه ای که با استفاده از سیستم حضور و غیاب در یک شرکت 10 نفره می توان حداقل یک میلیون تومان در سال صرفه جویی را در برداشته باشد. دستگاه های هوشمند حضور و غیاب نسل جدید با پردازنده های قوی و نمایشگر رنگی خدمت شما معرفی می گردد.

روش های حضور و غیاب ( کنترل تردد ) پرسنل :

 • کارتخوان
 • مزایا : قیمت پایین ، سرعت ثبت حضور و غیاب

  معایب : امکان سوء استفاده از کارت

 • اثرانگشت / کارتخوان
 • مزایا : سوء استفاده احتمالی

  معایب : کندی خواندن اثر انگشت برای کارخانه های صنعتی

 • تشخیص چهره
 • مزایا : استفاده از اثر انگشت ، مشکل احتمال آسیب دیدن اثر انگشت را نیز حل کرده است

  معایب : حافظه کمتر نسبت به کارت و اثر انگشت و اختلال در شناسایی در صورت تابش نور مستقیم به دوربین دستگاه می توان نام برد.

گیت فروشگاهی :

گیت فروشگاهی که با نام های دزدگیر فروشگاهی ، گيت هاي ضد سرقت فروشگاهي يا همان گيت امنيتي فروشگاهي شناخته شده است، در واقع سیستم های هوشمندی هستند که در خروجي کلیه فروشگاه ها یا مغازه ها نصب گردیده و به منظور حفاظت غیر مستقیم از کالا و محصولات می باشد. در واقع کلیه اقلام دزدگیرهای فروشگاهی به عنوان مکمل گیت ها در فروشگاه به کار می روند. بدین صورت در هنگام عبور کالا از گیت فروشگاهی ، تگ ، لیبل یا سایر انواع دزدگیر متصل به کالا موجب هشدار از جانب گیت می شوند و در نتیجه فروشنده را از سرقت یا خروج بدون مجوز کالا مطلع می سازند. مسلماً گيت فروشگاهي باعث محافظت از کالاها و جلوگیری از سرقت اجناس و در نتیجه بازگشت سرمایه به صاحبان کالا می باشد.

گیت های فروشگاهی به دو حالت سخت و نرم می باشند، این بدین معناست که گیت های سخت معمولا از جنس پلاستیک های خشک و صدفی شکل بوده و باید توسط یک مگنت از روی اجناس جدا شود و گیت های نرم عمولا برچسبی هستند ، باید قبل از خروج جنس توسط دستگاه های دی اکتیویتور خنثی شوند .

گیت های فروشگاهی در دو نوع فرکانس رادیویی (AM) و فرکانس آکوستو مغناطیس (AM) موجود می باشند. این نوع گیت دزدگیر فروشگاهی در فرکانس های مختلفی مانند ۸٫۲- ۳٫۲۵-۱٫۹۵ -۴٫۷۵-۱۰٫۲مگا هرتز موجود می باشد که البته فرکانس ۸٫۲ مگا هرتز رایج ترین فرکانس این دستگاه می باشد.این نوع سیستم های دزدگیر فروشگاهی دارای یک آنتن فرستنده و یک آنتن گیرنده می باشد که با عبور دادن تگ با فرکانس داخل دستگاه سازگار شده وسپس سیستم دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند .

از دیگر ملزومات دزدگیر فروشگاهی تگ ها می باشند که به محصولات مورد سرقت نصب شده و از خروج آنها از فروشگاه جلوگیری می کنند.لیبل های امنیتی گیت فروشگاهی ، نمونه دیگری از تگها می باشند با این تفاوت که به صورت برچسب هستند و یک بار مصرف می باشند. برای جدا کردن تگ های گیت فروشگاهی از کالاها، از مگنت یا جداکننده و برای غیر فعال کردن لیبل ها نیز از دستگاه خنثی کننده استفاده می شود.

در خصوص هزینه های خرید و نگهداری گیت فروشگاهی، بدیهی است که این سرمایه گذاری در بلند مدت به سود فروشندگان بوده و بازگشت سرمایه آن با جلوگیری سرقت از فروشگاه ، جبران می گردد.قابل ذکر است که تنها لیبل های امنیتی مربوط به گیت فروشگاهی EM خاصیت فعال و غیر فعال شدن را دارا بوده و یکبار مصرف نیستند. این مورد خاصیتی است که دیگر دزدگیر لباس ها ندارند. از مزایای سیستم های RF لیبل های انعطاف پذیر وقیمت آن ها می توان اشاره نمود. این لیبل ها به راحتی روی اقلام مختلف مانند اجناس موجود در سوپر مارکت ها ، هایپر مارکت ها و کتاب فروشی ها قابل استفاده می باشد.

محل قرارگیری گیت فروشگاهی :

گیت فروشگاهی بر اساس سیستم های مخابراتی عمل می کند بدین شکل که امواج الکترومغناطیسی را دریافت و ارسال می نماید. همچنین وجود دستگاه ها و سیستم هایی که در محدوده گیت فروشگاهی قرار دارند، بر امواج گیت فروشگاهی تاثیر گذاشته و ایجاد نویز نموده مانند سیم های حامل برق ، لامپ های نئون و انواع وسایل الکتریکی . برای ایجاد امنیت بالا در نصب گیت های فروشگاهی باید عوامل ایجاد نویز را شناسایی نموده تا از قرار گرفتن این دزدگیر ها در اطراف آن ها جلوگیری کنیم . به عنوان مثال اگر آنتن گیرنده این سیستم در حوالی سیمی قرار بگیرد که جریان برق را از خود عبور می دهد، می تواند به طور کامل از کار بیفتد .

انواع گیت های فروشگاهی :

 • مغناطیس هارمونیک یکی از معروفترین ها می باشد
 • آکوستو مغناطیس
 • رادیو فرکانس
 • مایکرو ویو
 • سیستم های نظارت تصویری

تگ فروشگاهی :

تگ فروشگاهی یا تگ دزدگیر فروشگاهی که با نام تگ شناخته شده است، متشکل از مواد پلاستیکی بوده که دارای فریت در تگ AM و سیم پیچ و خازن در تگ RF می باشد که بسته به صنف کاری مورد نظر اشخاص مورد استفاده قرار می گیرد. این تگ ها از نوار های فلزی با مواد فرومغناطیسی تشکیل شده اند. نحوه عملکرد گیت های فروشگاهی از مجموع یا تفاوت سیگنال های تولید شده توسط جواب مغناطیسی غیر خطی بدست می آیند.

تگ ها یا دزدگیرهای تگ ، با اتصال بر روی هر گونه کالا باعث پیش گیری از سرقت می شوند. بدین صورت که در هنگام عبور کالا از گیت فروشگاهی ، تگ موجب آلارم گیت شده و در نتیجه فروشنده را از سرقت یا خروج بدون مجوز کالا مطلع می سازد. در دنیای امنیت کالا اندازه تگ یعنی همه چیز.حقیقت این است که تگ و لیبل امنیتی قلب سیستم گیت فروشگاهی است و انتخاب مناسب تگ و لیبل در استفاده از گیت فروشگاهی همانند جادو عمل میکند.زمانی که از صاحبان فروشگاههای مجهز به گیت فروشگاهی پرسیده میشود که از چه نوع تگی میخواهید استفاده کنید ،همواره پاسخ کوچکترین است.انتخاب گزینه "انتخاب تگ کوچک" ممکن است بزرگترین اشتباه در تآمین امنیت محصولات باشد.این انتخاب اثر بخشی گیت فروشگاهی را ضعیف میکند.

شرکت الکترو حفاظ آمادگی دارد تا در زمینه عیب یابی ، سرویس و نگهداری سیستم های کنترل تردد و گیت فروشگاهی ، خدماتی شایسته را به شما عزیزان ارائه نمایید . لذا جهت مشاوره و یا در صورت هرگونه نیاز با این شرکت تماس حاصل فرمایید .

برای خرید و استعلام قیمت گیت های فروشگاهی و سیستم های حضور و غیاب و کنترل نردد می توانید از قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید .

کلمات کلیدی مرتبط :

گیت فروشگاهی ، گیت ضد سرقت ، دزد گیر فروشگاهی ،گیت ، لیبل ،گیت دزدگیر فروشگاهی ،گیت فروشگاهی سیگما ، دزد گیر لباس ،لیبل ضد سرقت ،تگ RF ، تگ AM ،گیتRF ، گیت فروشگاهی RF ،تگ دزد گیر فروشگاهی ،حضور و غیاب ، کنترل تردد ، حضور و غیاب کارمندان ، خنثی کننده تگ ، جدا کننده تگ ،لیبل امنیتی ، لیبل دزد گیر فروشگاهی ، لیبل تگ فروشگاهی ،لیبل گیت فروشگاهی RF ، سیستم حضور و غیاب کارمندان

مطالب استفاده شده در این سایت از طریق فایل زیر قابل دانلود می باشد .