دزدگیر و سیستم های امنیتی

دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل، با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند. دزدگیرهای موجود در بازار هرچند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند، یعنی اکثر دزدگیرها دارای خط تحریک باز(یعنی به صورت معمول کنتاکت باز دارند و در صورت تحریک بسته می شود) و خط تحریک بسته (یعنی به صورت معمول کنتاکت بسته دارند و در صورت تحریک باز می شود)هستند که محل وصل حسگر باز و حسگر بسته می‌باشند و دارای کلید معمولی یا سوئیچ آلفا و یا قفل رمزی و یا کلید کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن دستگاه می‌باشند. همچنین مدارات دزدگیر شامل مدار شارژ باتری جهت شارژ باتری وآماده نگه داشتن آن در صورت قطع برق برق دستگاه بوده و دارای مدار آژیر می‌باشند و در نهایت دزدگیرها گاهشمار ورود و گاهشمار خروج و گاهشمار آژیر دارند و ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحریک نیز باشند . بعضی از این سیستمها را می توان بصورت نیمه فعال مسلح کرد به این معنی که بعضی از محیطهای تحت کنترل باشند وبرروی بعضی از محیطها کنترلی نباشند (برای مثال حالتی را در نظر بگیرید که در خانه هستید و فقط میخواهید دربهای ورودی و پنجره ها کنترل شوند ولی اتاق خواب و راهرو تحت کنترل سیستم نباشد ) یا اینکه بعضی از محیطها بصورت ۲۴ساعته کنترل شوند.قیمت کنترل پنل با توجه به قابلیتهای فوق قابل تغییراست.

اجزای تشکیل دهنده :

انواع مختلفی دارند که چشم های مادون قرمز (PIR) یکی از رایجترین آنهاست . این چشم ها فضای مقابل خود را با اشعه مادون قرمز تحت نظر می گیرند ، چنانچه حرکتی اتفاق حادث شود رله داخل چشم، برای چند ثانیه قطع می شود و سیستم مرکزی آژیر را به صدا در می آورد

تمام عملکرد اجزای سیستم را کنترل می کند و فرامین لازم را صادر می کند

در واقع همان قطعه ایست که صدای آژیر از آن پخش می شود

در زمان قطع برق، سیستم از آن استفاده می کند. این باطری های ۱۲ ولتی از نوع خشک و معمولا ساختار از نیکل – کادمیم دارند که توسط شارژ دزدگیر شارژ می شوند .

یک فرستنده رادیویی دیجیتالی است که فرمان روشن و خاموش کردن دزدگیر و بعضی فرامین دیگر را می توان با آن ارسال کرد.

آزیر ۱۲ ولتی کوچکی است (اندازه یک استکان) که داخل دستگاه مرکزی دزدگیر نصب می شود

دستگاهی است که تعدادی شماره تلفن دلخواه به آن می دهید تا زمانی که آژیر دزدگیر به صدا در آمد، دستگاه با آن شماره ها تماس گرفته و صدای آژیر یا در بعضی مدلها صدای ضبط شده خودتان را پخش کند . به سیستم های دزدگیر می توان سنسورهای دیگری از جمله: سنسور نشت گاز، سنسور اعلام حریق و ... را نیز متصل کرد.

اطلاعات تماس

شرکت الکترو حفاظ

شماره دفتر مرکزی

+98 21 88987764

+98 21 88391776

+98 21 88392654

کارشناسان فروش

+98 912 259 4840

+98 919 184 0634