کرکره الکتریکی پارکینگ

امنیت اولین و مهم ترین نیاز اساسی هر خانواده ایست. دربهای پارکینگ یکی از راه های ورود سارقین به منزل است. شما میتوانید با انواع کرکره های برقی که به بازار ارائه میشوند، امنیت را به محل زندگی یا محل کارتان بیاورید و با خیالی آسوده به کارهای روزمره خود بپردازید. در این مقاله همراه ما باشید تا علاوه بر آشنایی با انواع کرکره پارکینگ شما را با اجزا و مراحل نصب آن آشنا کنیم.

برای نصب کرکره الکتریکی پارکینگ تنها کرکره کافی نیست و اقلام مکملی برای نصب آن وجود دارد این وسایل شامل تیغه، ریل، شفت، موتور، صفحه پلیت، یاتاقان، اندی کپ، کاور موتور و رسیور کرکره برقی است.

از مزیت های برتر کرکره الکتریکی میتوان به ایمنی بالا و مستحکم بودن آن، نصب سریع و آسان، نیاز کم برای فضا، صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. کرکره های برقی در طرح ها و رنگ های مختلف متناسب با محل ساخته شده و به بازار ارائه میشوند. در هنگام بسته شدن کرکره ها نیز زیبایی مکان دو چندان خواهد شد. کرکره های برقی را میتوان در مکان هایی مانند فروشگاه ها، مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری، ویلای شخصی استفاده کرد.

انواع کرکره های الکتریکی :

کرکره برقی با توجه به فضا و مکان مورد نظر قابل سفارش است. نصاب کرکره میتواند آن ها را متناسب با دهنه طراحی و آماده کند. جنس کرکره معمولا پلی کربنات، گالوانیزه و آلومینیومی است. کاربرد کرکره برقی بسیار زیاد است طوری که امروزه آنها را میتوان در هر کجا مانند درب پارکینگ یا حتی پنجره ها مشاهده کرد. حتی میتوانید به وسیله ریموت آنها را از دور باز و بسته کنید. افزایش کارایی و امنیت و سهولت در کار کردن با کرکره برقی آنها را جایگزین کرکره سنتی کرده است.

  • کرکره برقی خانگی :
  • جنس کرکره های خانگی معمولا از آلومینیوم است که برای عایق بودن با فوم های ویژه آنها را کاور میکنند تا علاوه بر عایق در برابر صدا در مقابل مصرف انرژی نیزعایق باشند.

  • کرکره برقی پارکینگ :
  • درب پارکینگ باید از ایمنی و استحکام زیادی برخوردار باشد. اکثر درب ها به داخل یا بیرون باز میشوند و باعث اشغال شدن فضا می‌شوند با نصب کرکره با بهینه سازی از فضا دیگر نگران فضا برای پارک کردن ماشین نباشید.

  • کرکره برقی تجاری :
  • در بسیاری از فروشگاه ها که جنسی برای ارائه و نمایش برای عرضه دارند علاوه بر حفظ امنیت، دیده شدن فضای درونی از اهمیت زیادی برخوردار است. با استفاده از کرکره های مشبک میتوانید این دو نیاز را به طور همزمان برآورده کنید.

نکته مهم :

با افزایش بازسازی و مشارکت در ساخت ها برای املاک های تجاری و مسکونی استفاده از درب های برقی نیز افزایش یافته است. نکته مهم در مورد استفاده از کرکره اتوماتیک برای پارکینگ، موتور آن است. موتور پارکینگ باید پاسخگوی نیاز تردد ساختمان باشد. به عنوان مثال ساختمانی با تردد بالاتر از سه واحد در عرض کم باید از موتور کرکره اتوماتیک ساید پر قدرت استفاده نماید. در تردد های بالا در طول و عرض های بیشتر نیاز به موتور پر قدرت تری خواهد بود.

در مواردی علاوه بر موتور کرکره اتوماتیک باید از سیم پیچ نیز استفاده شود این امر باعث میشود تا در تردد های بالا موتور از کار نیافتد. یکی دیگر از مسائلی که ساکنین ساختمان ها با آن رو به رو هستند سر و صدا ناشی از باز و بسته شدن کرکره های پارکینگ است برای کم صدا شدن این درب ها میتوان از تیغه های آلومینیومی قوص دار استفاده کرد.

در ساختمان هایی که حساسیت صدا در آن ها بالاتر است میتوان از تیغه های بی صدا غضروفدار استفاده کرد. طراحی این تیغه ها به گونه ای است که ما بین دو تیغه لایه پلاستیکی نرم قرار گرفته است تا مانع ایجاد صدا شود.