کاربردهای مهم کرکره برقی پارکینگ

ابتدا برای اینکه درب پارکینگ را به کرکره برقی مجهز کنیم، باید سه نکته مهم را درنظرداشته باشیم:

 1. اندازه کرکره برقی وهمچنین توجه به مسائل فنی برای انتخاب ساختارتیغه وظاهر شیک کرکره پارکینگ وکم صدا بودن کرکره
 2. دانستن این موضوع که چه تعداد خودرو قرار است از کرکره برقی تردد داشته باشند ودر نظر گرفتن موتورکرکره مناسب
 3. سنسورحساس به نور یا فتوسل وتهیه ی لوازم و تجهیزات برای امنیت بالاتر

با توجه به اینکه در این روزها درب اتوماتیک برای پارکینگ رواج زیادی پیدا کرده است، بسیاری از افراد ساکن در آپارتمان ها استفاده ازکرکره برقی دردرب پارکینگ منزلشان را به کرکره های قدیمی ترجیح میدهند.

کرکره برقی الکتروحفاظ برای درب پارکینگ ازسه جهت مورد بررسی قرار می گیرد:

 • درب کرکره ای برای پارکینگ آپارتمانی که در حال ساخت است
 • عوض کردن درب سنتی پارکینگ با درب اتوماتیک
 • در نظر گرفتن درب دوم برای قسمت زیرپایلوت خانه های شمالی

کرکره برقی به طور معمول برای دراصلی پارکینگ که محل ورود است، در نظر گرفته می شود و برای اینکه مانع ورود افراد مختلف به پارکینگ شود، بعد ازدراصلی قرارمی گیرد.

دانستن این نکته ضروری است که نصب کرکره برقی به هر صورت که باشد یعنی اگر به عنوان درب اصلی یا دربی که بعد ازرمپ پارکینگ قرار می گیرد درشیوه ی نصب و نوع ساختار تیغه آن تفاوتی ایجاد نمی کند.

درهنگام ساخت درب های کرکره ای باید به مسائل فنی بسیاراهمیت داده شود و رنگ آن رنگی غیرازسفید باشد تا با نمای کلی آپارتمان همخوانی داشته باشد.

حال درمورد حالت های مختلف نصب درب کرکره ای برای پارکینگ، توضیحاتی ارائه می شود: قبل از ارائه ی توضیحات در این مورد ابتدا بهتراست نکته ای را بدانیم.آن هم اینکه جمع شدن رول بالای کرکره به سمت داخل یا خارج پارکینگ با در نظر گرفتن ارتفاع سقف مکانی که قراراست کرکره برقی نصب شود وهمچنین دستورکارفرما انتخاب می شود وموضوعاتی مثل نوع موتوروساختار تیغه ی کرکره تاثیری بر تصمیم گیری در این مورد ندارد.

 • رول به داخل
 • هنگام بالا رفتن کرکره برقی رول آن به شکل یک استوانه می شود که به تبع آن باعث اشغال فضایی به اندازه ی قطر حدود 35 سانتی مترمی شود.

  همچنین اگربا اندازه گیری متوجه شدید که ارتفاع و فاصله ی سقف تاکف حدود 240سانتی متر است وخودروی شما ازنوع شاسی بلند مثل لندکروزاست،از آنجایی که ارتفاع این مدل خودروها گاهی تا2 مترهم می رسد دراینجا مدل رول به داخل هم می تواند انتخاب مناسبی باشد.

  اگر بخواهیم از مزایای کرکره برقی رول به داخل بگوییم، اولین نکته زیبایی آن است ودوم اینکه چون موتورآن در داخل ساختمان است بنابراین هنگام بارندگی مصونیت بیشتری دارد ودیگر احتیاجی هم به کاور مخصوص ندارد.

 • رول به بیرون
 • حال اگرفاصله ی کف تاسقف را اندازه گرفتیم ومتوجه شدیم که از 240سانتی مترکمتر است، باید رول کرکره تا اندازه ای باشد که خودروهای بلند و فول سایزهم مشکل رفت وآمد ازدرب پارکینگ را نداشته باشند.دراینجا مدل های رول به بیرون در نظرگرفته می شود و کرکره برروی دیوارخارجی قرار داده می شود.

  همان طور که دربخش قبل در مزایای رول به داخل گفتیم دراین مدل چون رول به بیرون است، درتماس با وضعیت بارانی و شرایط ناپایدارجوی باید روی آن کاور قرار داده شود تا مانع آسیب به موتورکرکره شود. بهتراست مطلب نکات کلیدی کرکره برقی راهم مطالعه کنید.

امتیازکرکره برقی نسبت به درهای قدیمی وآهنی پارکینگ :

سهولت و سرعت درنصب و طرح های متنوع با رنگ بندی های فراوان اگردر پروژه ی ساختمان های در حال احداث قصد نصب درآهنی داشته باشیم، د ابتدا باید آن را رنگ آمیزی کرده و سپس جک پارکینگی قرار بدهیم که این کار عملا هزینه ای که به دنبال خواهد داشت، چیزی حدود دوبرابرهزینه ی نصب کرکره برقی است.

از طرفی به دلیل تنوع در رنگ و مدل های مختلف کرکره برقی در بحث زیبایی شناسی آپارتمان ها تاثیربسزایی داشته و اززشت شدن نمای ساختمان جلوگیری می شود.همین امر سبب رواج بالای این نوع درب ها برای پارکینگ ساختمان توسط سازندگان آن شده است.