کاربردها و مزایای کرکره برقی با تیغه پانچ (بخش دوم)

همانطور که می دانید کرکره برقی دارای انواع مختلفی از تیغه ها می باشد. یکی از نوع های تیغه ی کرکره برقی ها، تیغه پانچی می باشد. این تیغه دارای کاربرد ها و مزایای متفاوتی است که در ادامه شما را با آنها به صورت کامل آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

امنیت بالا :

یکی از مهمترین مزایای تیغه پانچی، داشتن امنیت بالا می باشد. این نوع از تیغه های کرکره برقی دارای امنیت بالایی می باشند. یکی از مشاغلی که در آنها نیاز به امنیت بالا حرف اول را می زند، مشاغلی مثل طلا و جواهر فروشی می باشد. این شغل نیاز به امنیت بالایی دارد. به همین خاطر استفاده از کرکره برقی های پانچی موجب می شود که ازبیرون به داخل دید کافی وجود داشته باشد و در صورت بروز هر گونه مشکل و یا اتفاقی سریعا مطلع شوید. بنابراین افرادی که دارای این چنین مغازه هایی هستند، بهتر است از این نوع کرکره برقی استفاده کنند.

توصیه های مهم :

توجه داشته باشید که بهتر است از کرکره برقی هایی که تماما پانچ هستند استفاده نکنید. زیرا هر چقدر تعدا پانج ها بیشتر باشد، مقاومت مکانیکی تیغه ها کاهش می یابد. چونکه این تیغه ها تک جداره هستند و مانند تیغه های دو جداره دارای امنیت خیلی زیادی نیستند. بنابراین بهتر است بدانید که هر پانچی که بر روی آن صورت می گیرد از استحکام و مقاومت آن کم می کند. توصیه ای که کارشناسان به افرادی که قصد خرید کرکره برقی پانچی دارند، می کنند این است که از تیغه هایی برای کرکره برقی خود استفاده کنند که نهایتا دارای 6 عدد پانچ می باشند، که این نوع از کرکره برقی ها علاوه بر اینکه زیبایی خاصی دارند از امنیت بیشتری نیز برخوردار هستند.

توجه داشته باشید که اغلب سوراخ های پانچ شده توسط پلی کربنات پوشانده می شوند. پلی کربنات ماده ای شفاف می باشد که می توانید برای اینکه از نفوذ صدا و گرد و غبار و همین طور دیگر عوامل محیطی دیگر مثل باران و برف جلوگیری کنید از آن استفاده کنید. بهتر است بدانید پلی کربنات ماده ای مقاوم می باشد که به منظور ساخت تیغه ها هم می توان از آنها استفاده کرد. چونکه این نوع ماده شامل قابلیت های گوناگونی مثل ضد حریق بودن، دوام بالا داشتن، ضد گلوله بودن و ... می باشد.

تیغه های پانچ قابل نصب بر روی انواع موتور :

یکی دیگر از نکاتی که درباره تیغه های پانچی وجود دارد این است که می توان بر روی انوع موتور کرکره برقی آن را نصب کرد و از این لحاظ هیچ گونه محدودیتی برای آن وجود ندارد. موتور کرکره برقی شامل دو نوع می باشد که در کشور ایران بیشترین کاربرد دارند. این دو نوع تیغه کرکره برقی عبارتند از:

  • موتور ساید
  • موتور توبلار
موتور ساید :

یکی از انواع موتور های کرکره برقی که کاربرد زیادی دارد، موتور ساید می باشد. بهتر است بدانید که موتور های ساید به اسم موتور های صنعتی نیز شناخته می شوند که دارای کاربرد ها و قابلیت های زیادی می باشند. یکی از قابلیت های مهم این تیغه ها این است که می توانند وزن و ابعاد زیاد را به خوبی تحمل کنند.

از این نوع موتور ها برای کرکره برقی هایی که در مکان های پرتردد قرار است نصب شوند، استفاده می شود، زیرا که این توانایی را دارند که در طول روز به دفعات زیادی باز و بستنه شوند. اماکنی مثل اماکن عمومی و تفریحی، گزینه ی مناسبی برای انتخاب این نوع موتور کرکره برقی می باشند زیرا در این امکان تردد زیاد است، پس بهتر است از درب های ریلی یا کرکره برقی هایی مانند الکتروحفاظ که این نوع موتور را دارند استفاده شود.