پنج مزیت کرکره برقی نسبت به جک پارکینگی

بسیاری از معماران و سازندگان ساختمان ها زمانی که کارشان به پایان می رسد، بر سر یک دور راهی می مانند. اینکه برای درب پارکینک از جک استفاده کنند یا یک پک کامل کرکره برقی سفارش دهند تا کار به طور کامل تمام شود. برای اینکه سازندگلن عزیز بتوانند انتخاب درستی انجلم دهند در این مطلب قصد داریم 5 تا از ویژگی های کرکره برقی را در مقایسه با جک پارکینگی برایتان شرح دهیم، پس با ما همراه باشید.

مزایای کرکره برقی :
 • عدم اشغال فضا در زمان باز شدن در
 • اگر درب پارکینگ با جک درب پارکینگ یا موتور ریلی باشد، برای باز شدن نیاز به فضایی دارد و این مورد باعث می شود فضای بیشتری اشغال شود. درب های تک لنگه ای ای دو لنگه ای برای باز شدن نیاز به چرخش 90 الی 110 درجه ای دارد که باید فضای اشغالی آن را سازنده در نظر بگیرد.

  ولی کرکره برقی مغازه اینطور نیست، زیرا کرکره برقی مغازه هنگام باز شدن به سمت بالا رول می شود و نیازی به هیچ فضای در سمت راست و چب نیست و هیچ جایی را اشغال نمی کند. کرکره برقی برای ساختمان هایی که می خواهند پارکیبنگ بیشتری داشته باشند و خودرو به محض وارد شدن نیاز دارد به چپ یا راست بپیچد بسیار مناسب است.

 • قیمت منایب تر کرکره برقی
 • سازندگان ساختمان ها اگر بخواهند برای درب پارکینگ از جک پارکینگی استفاده کنند، علاوه بر خرید این جک ها که قیمت کمی ندارند باید هزینه ای برای خرید درب فلزی نیز بپردازند که روی هم رفته هزینه ی زیادی را برای او ایجاد می کند. اما اگر از کرکره برقی برای درب پارکینگ استفاده کند هزینه ی کمتری باید بپردازد و مقرون به صرفه تر است. هزینه ای کرکره برقی شاید برابر باشد با یک جک پارکینگی ایتالیایی. بنابراین استفاده از کرکره برقی مقرون به صرفه تر است.

 • باز شدن کرکره برقی در زمان قطع برق
 • برخلاف تصور بسیاری از افراد که گمان می کنند در صورت قطع برق امکان باز شدن آن وجود ندارد باید بدانند که اینطور نیست زیرا موتور کرکره برقی به یک ups مجهز هستند که در صورت نبود برق به عنوان برق اضطراری کار خود را ادامه می دهد. درست است که موتور هایی که برق اضطراری دارند گران تر از موتور های ساده هستند اما بدانید که این قابلیت وجود دارد. اما این قابلیت در جک های پارکینگی حتی به عنوان آبشن وجود ندارد. فقط در بعضی از جک های پارکینگی 24 که در بازار کمیاب هستند می توان برق اضطراری را به عنوان یک قابلیت به آن اضافه کرد، وجود دارد. این مورد نیز یکی دیگر از مزیت های موجود کرکره برقی در مقایسه با جک پارکینگی است.

  وقتی که با شرکتهای فروشنده کرکره اتوماتیک تماس گرفته شود، متوجه آن می شوید که به طور کلی فروش کرکره برقی یا با موتور بدون برق اضطراری انجام میشود یا این موتور ها به یک UPS تجهیز شده اند که در نبود برق نیز به کار خود ادامه دهند. هر چند موتور های با برق اضطراری کمی گرانتر از موتور کرکره برقی ساده هستند اما این قابلیت وجود دارد. اما برق اضطراری دراکثر جک پارکینگ حتی به صورت آپشن نیز وجود ندارد. تنها در برخی از جکهای 24 که کمیاب هم هستند، برق اضطراری به صورت قابلیت که اضافه می شود وجود دارد.این هم یکیاز مزیت کرکره برقی نسبت به جک پارکینگیست.

 • انتخاب رنگ متناسب با ساختمان
 • یکی دیگر از مزایای کرکره برقی تنوع رنگ است. باید توجه داشته باشید که تیغه کرکره برقی بایستی پیش از اینکه به محل نصب ارسال شود رنگش انتخاب شود. خریدار می تواند از بین تنوع رنگ زیاد رنگ متناسب با طراحی ساختمان مورد نظر انتخاب کند و آن را سفارش دهد. تیغه های کرکره برقی رنگ ثابتی دارند و به مرور زمان از بین نمی روند.

 • دارای امنیت بیشتر در برابر سارقین
 • کرکره برقی نسبت به چک های پارکینگی امنیت بیشتر دارند زیرا جک ها بدون اسفاده از قفل برقی می باشند و به راحتی می توان آن را باز کرد اما کرکره برقی دارای امنیت بیشتری است . هیچ گاه سارقین نمی توانند آن را باز یا بشکنند زیرا صد ضربه نیز می باشند.