هر آن چیزی که درباره کرکره برقی باید بدانید ( پارت دوم)

امنیت و سرعت در کرکره اتوماتیک :

مهمترین فاکتور مشخصات فنی کرکره برقی امنیت و سرعت آن است. در مواد اولیه تشکیل دهنده این کرکره ها از تیغه های مستحکم و مقاومی استفاده می کنند که می توان آن را در رنگهای مختلف سفارش داد.

جنس تیغه های کرکره :

جنس تیغه به گونه ای می باشد که نمی توان توسط ضربه به آن آسیبی وارد کرد. این تیغه ها در مقابل حرارت، سرما و گرما مقاوم اند. درمقابل تغییرات جوی و آب و هوایی، سرد و گرم شدن های فصلی تغییر شکل نمی دهند.

نوع تیغه ها در کرکره برقی :

صنعت کرکره برقی یکی از صنایعی است که همسو با پیشرفت علم و ورود علوم کاربردی به زندگی بشراست . ساخت تیغه کرکره اتوماتیک یکی از مشاغل پر درآمدد در ایران می باشد . یکی از فاکتورهای اصلی تعیین قیمت کرکره ی برقی جنس تیغه های کرکره برقی می باشد. غالبا جنس تیغه در طول عمر کرکره نیز موثر است.

معمولا درمواد اولیه سازنده کرکره های ارزان قیمت از تیغه هایی استفاده می کنند که در تولید آن ها ازآلومینیوم ضایعاتی استفاده شده است. این نوع از کرکره ها بعد از زمان کمی ، پس از نصب صدای زیادی تولید می کنند و در نهایت هم از هم جدا می شوند. یک تیغه کرکره برقی مناسب باید از مواد اولیه استاندارد و تایید شده (شمش آلومینیوم درجه یک ) تهیه شده باشد .

همچنین درکنار مواد اولیه شیوه و نحوه تولید تیغه کرکره نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مثال تیغه ای که در کارگاه های ریخته گری تولید می شود معمولا نسبت به تیغه های اکسترود از کیفیت کمتری برخوردارند. به این دلیل که این تیغه ها تحت فشار اکستروژن بوده و با فشاری که به آنها وارد می شود شکل می گیرند. تیغه های ارزان قیمت معمولا فاقد مرحله سختی کاری می باشند یا اینکه مرحله انودایز به شکل ناقص انجام می شود .

رنگ آمیزی تیغه ها :

بعد از این مراحل نوبت رنگ آمیزی تیغه ها است. تیغه های رنگی کرکره برقی دارای زیبایی های خاص خود هستند. رنگ تیغه های کرکره باید سالیان زیادی در شرایط هوایی متفاوت مثل برف، باران، آفتاب شدید و سرما دوام بیاورند و تغییر رنگ و یا تغییر شکل ندهد. رنگ این تیغه ها الکترواستاتیک می باشد. پیش از رنگ شدن هم حتما باید توسط محلول خاصی شستشو شوند و کاملا تمیز شوند .

مزایای کرکره های اتوماتیک نسبت به با کرکره های سنتی :

کرکره های قدیمی به شکل کاملا یک دست و یکپارچه بودند. همچنین دارای وزن زیادی بودند و هنگام حرکت ( بالا رفتن و پایین آمدن) صدای زیادی تولید می کردند، که این آلودگی صوتی باعث اذیت همگان می شد. از نظر امنیت نیز با شکستن قفل به راحتی می توانستند آن را بالا یا پایین کشیده و از لحاظ ظاهر کار نیز زیبایی چشمگیری نداشتند. کار با آن ها نیز نیاز به نیروی زیادی داشت تا آن ها را باز و بسته کرد.

سرعت کرکره های اتوماتیک :

این نوع کرکره ها با فشردن یک دکمه از طریق ریموت کنترل ، حرکت میکنند و به بالا و پایین هدایت می شوند و نیازی به زور بازو ندارد . سرعت کرکره برقی بسته به موتور استفاده شده دارد که بهترین آن ها در بازار می باشند. از این رو عمل پایین و بالا رفتن با سرعت قابل قبولی انجام میگیرد .

امنیت کرکره های اتوماتیک :

این نوع کرکره ها به این دلیل که از تیغه های درجه یک ساخته شده اند غیرقابل نفوذ بوده و در برابر ضربه و فشار توانایی مقاومت زیادی دارند .این کرکره ها تنها توسط موتور خود به بالا و پایین هدایت می شوند.