کدام نوع درب ریلی مناسب‌تر است؟

همان طور که می‌دانید درب ریلی فواید زیادی دارد و در مکان‌های مختلف کاربرد دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با نوع های درب ریلی و کاربردهای آنها آشنا کنیم و بگوییم که چه مدل درب ریلی برای چه مکان‌هایی مناسب‌تر است.

انواع درب ریلی :
درب صنعتی ریلی

درب ریلی در انواع مختلفی وجود دارد که هرکدام از آنها کاربرد گوناگونی دارد . یکی از کاربردهای مؤثر درب ریلی استفاده در برج ها است. از نوع های درب ریلی می‌توان نوع فریم دار یا فریم لس (بدون فریم) را نام برد. از این نوع درب ریلی ها در برج ها بسیار کاربرد دارد.

دلیل کاربرد درب ریلی فریم لس در برج ها شکل ظاهری آن است. این درب‌ها به دلیل مدرن بودن آنها به‌عنوان درب ورودی و خروجی برج ها استفاده می‌شود. این درب‌ها به خاطر همین ویژگی مدرن بودن بسیار موردتوجه عموم قرارگرفته‌اند.

همچنین درب‌های ریلی در دو نوع کلی کشویی و اتوبوسی وجود دارد که هرکدام خصوصیات گوناگونی دارند. درب ریلی مدل کشویی به‌صورت دو پانل متحرک و یا تک پانل متحرک وجود دارد.

توجه داشته باشید که قبل از نصب درب ریلی کشویی بایستی مکان موردنظر با دقت اندازه‌گیری شود. می‌توان برای نصب این درب‌ها به حالت تک پانل متحرک، به‌صورت دو پانل ثابت و یا یک پانل ثابت استفاده شود. البته استفاده از هر نوع آن بستگی به نظر مشتریان و همین‌طور نظر طراحان دارد. علاوه بر این موارد شما می‌توانید از در ریلی کشویی را مطابق طرح خاص خود که مدنظر دارید تزئین کنید و از آن استفاده کنید.

این مدل از درب ریلی به‌عنوان درب ورودی برج ها بسیار کاربرد دارد و خیلی از طراحان از آن استفاده می‌کنند. به همین خاطر این درب‌ها خاصیت کنترل از راه دور نیز دارند و می‌توان این درب‌ها را از راه دور نیز کنترل کرد.

درب ریلی

در ادامه برای شما بهترین درب ریلی بر اساس شکل و ظاهر بنایی که قرار است در آن استفاده شود کمی توضیح می‌دهیم.

بهترین درب ریلی طبق شکل بنا

تقریباً هر دو نوع درب ریلی ( اتوبوسی و کشویی ) را افراد زیادی استفاده کرده‌اند و از آنها راضی بوده‌اند. همچنین در برخی از موارد برای ساختمان‌ها از هر دو مدل آن استفاده‌شده است.

انتخاب نوع درب ریلی برای هر مکانی به مواردی بستگی دارد و در انتخاب آن باید آن موارد رعایت شود. یکی از این موارد این است که فضا و محیطی که قرار است در آن درب ریلی نصب شود درنوع آن تأثیر می‌گذارد.

زیرا درب ریلی باید متناسب با فضا و محیط اطراف خود باشد. دیگر موردی که در انتخاب درب ریلی باید رعایت شود اندازه ی فضایی است که قرار است در آن درب ریلی نصب شود. با در نظر گرفتن این موارد راحت تر می‌توانید درب ریلی متناسب را انتخاب کنید.

برای این کار می‌توانید از مشاوران موجود در شکرت های مربوطه کمک بگیرید تا درب ریلی متناسبی را تهیه کنید.

در مورد نصب درب ریلی صنعتی برای افرادی که در شهر ها زندگی می‌کنند باید گفت که اغلب تمایل دارند که به منظور ورود و خروج از منزل از درب ریلی اتوبوسی استفاده کنند. در مصارف ساختمانی به دلیل کمبود فضا اغلب نمی‌توان از درب اتوماتیک استفاده کرد بنابراین استفاده از درب ریلی اتوبوسی انتخاب بهتر و منطقی تری است.

درب ریلی کشویی برای مکان‌هایی مناسب است که ورودی بزرگی دارند تا توانایی نمایش بیشتری را فراهم کند. همین‌طور افرادی که در داخلی و خارج از آن محل قرار دارند بتوانند مناظر بیشتری را ببینند و لذت ببرند. به همین خاطر درب ریلی کشویی متناسب با فضاهای بزرگ است و برای فضای های کوچک مناسب نیست.