عملکرد کرکره برقی ضد سرقت به چه صورت می باشد؟

یکی از عواملی که برای صاحبان فروشگاه ها و یا بانک ها و یا اهالی ساختمان ها بسیار حائز اهمیت است، امنیت است. برای ایجاد امنیت، بهتر است از تجهیزاتی که امنیت را بیشتر می کنند استفاده کنید. یکی از تجهیزاتی که باعث می شود امنیت مکان ها بیشتر شود، استفاده از کرکره برقی ضد سرقت می باشد. در ادامه این مطلب شما را با این نوع کرکره برقی ها بیشتر آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

امنیت فروشگاه خود را به حداکثر برسانید :

بهتر است همین ابتدا بدانید که کرکره برقی دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از نوع های کرکره برقی، کرکره برقی ضد سرقت می باشد. این نوع کرکره برقی از تیغه های فولادی ساخته شده اند. به همین خاطر این کرکره برقی ها را ضد سرقت می دانند، زیرا تیغه های فولادی ضد ضربه و آسیب می باشد. پس توجه داشته باشید که می توانید با خرید کرکره برقی ضد سرقت، امنیت ساختمان و فروشگاه های خود را بیشتر کنید. شما با استفاده از آنها می توانید امنیت را تضمین کنید.

برخی از افراد اینگونه تصور می کنند که هر نوع کرکره برقی می تواند امنیت ساختمان و فروشگاه را تضمین کند. این افراد باید بدانند که اینگونه نیست. درست است که همه کرکره برقی ها امنیت فروشگاه ها و ساختمان ها را افزایش می دهند، اما استفاده از کرکره برقی ضد سرقت، هیچ نگرانی نخواد داشت.

بر اساس تحقیقاتی که بر روی این نوع کرکره برقی ها انجام شده است، مشخص شده که این کرکره ها با فناوری های جدید و کانال های تقویت شده ای که دارند، از خم شدن تیغه ها جلوگیری می کنند. بنابراین هیچ گونه ضربه ای نمی تواند به آن آسیب وارد کند.

پیش از تولید فناوری کرکره برقی و کرکره های اتوماتیک، از کزکه های آهنی فولادی و آکاردئونی استفاده می شد. این مدل از کرکره برقی ها با گذشت زمان سفت می شوند و همین طور باز و بسته کردن آنها بسسیار کار دشواری بود و انرژی زیادی صرف می کرد.

خوشبختانه با تولید کرکره برقی، اکثر افراد این کرکره ها را جاگزین آن کرکره های قدیمی کردند و امروزه بیشتر افراد برای بیشتر کردن امنیت ساختمان و فروشگاه ها از کرکره برقی های ضد سرقت استفاده می کنند.

تفاوت کرکره برقی ضد سرقت با کرکره برقی معمولی چیست ؟

در کرکره برقی های ضد سرقت، یک جاقفلی در قسمت چپ و راست تیغه انتهایی کرکره برقی ها وجود دارد. شما می توانید با نصب این جاقفلی و همین طور یک قفل، تنها خودتان کرکره را بالا و پایین کنید. عملکرد این کرکره ها و قفل ها به این صورت می باشد که شما با ریموت کرکره برقی پنجره را پایین می آورید و قفل را در جا قفلی می بندید. این کار امنیت کرکره برقی را بیشتر می کند. با وصل شدن قفل دیگر جریان برق در مدار وجود نخواهد داشت.

در واقع با بسته شدن قفل، جریان برق در مدار و موتور قطع می شود. برای باز کردن مجدد کرکره برقی توسط ریموت ابتدا قفل کرکره برقی را باز می کنید تا برق در مدار آن فعال شود، سپس می توانید با ریموت کرکره برقی را بالا ببرید. با وجو این قفل ها کرکره برقی ضد سرقت، امنیت مکان را چندین برابر می کند. همچینین این روش به کرکره برقی شما کمتر آسیب وارد می کند.

بنابراین اگر قصد دارید که امنیت ساختمان و یا فروشگاه اتان را بیشتر کنید، و دیگر هیچ گونه نگرانی برای آنها نداشته باشید بهتر است از کرکره برقی ضد سرقت استفاده کنید. با این کار شما هم امنیت را تضمین کرده اید و هم دیگر نگرانی و استرس برای فروشگاه و یا ساختمانتان ندارید.