درب ریلی اتوماتیک پارکینگ

یکی از موارد ضروری و رایج که بعد از ساخت و ساز یک ساختمان انجام می شود، نصب درب ریلی برای پارکینگ می باشد. امروزه در بیشتر آپارتمانها و ویلاها از درب ریلی استفاده می کنند. همانطور که میدانید هر ساختمان یا آپارتمان نیاز به یک درب پارکینگ دارد این درب پارکینگ می تواند دستی یا اتوماتیک باشد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با درب اتوماتیک آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

درب پارکینگ توسط متخصصان ساخته می‌شود به همین دلیل این درب ها کاملا دقیق ساخته میشوند. به همین خاطر شما میتوانید با خیال راحت از این درب ها برای درب پارکینگ ساختمان خود یا ویلای خود استفاده کنید. اما بهتر است همین ابتدا مزایای استفاده از درب ریلی را نسبت به استفاده از درب دستی بدانید.

  • استفاده از دردرب ریلی موجب می شود نمای ساختمان زیباتر شود.
  • استفاده از درب ریلی تردد را تا حد بسیار زیاد راحت و آسان می کند.

این دو موردی که نام برده شد از مهمترین مزایای استفاده از درب ریلی می باشد همچنین بهتر است بدانیم درب های ریلی در رنگ ها و طرح های گوناگونی وجود دارند به همین خاطر شما می توانید رنگ یا طرحی که با نمای ساختمان شما شما همخوانی دارد را انتخاب کنید. یکی از ویژگی های درب ریلی این است که در هنگام باز و بسته شدن، صدای بسیار کمی ایجاد می کند همین امر موجب شده است که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند و بیشتر سازندگان و معماران ساختمان از درب ریلی به جای درب پارکینگ استفاده کنند.

در زمان ساخت درب ریلی پارکینگ بایستی از مواد اولیه مرغوب و وزن مناسب استفاده کرد تا مقاومت آن را در برابر باد تا حد زیادی بالا برد.

علاوه بر این موارد شیب و اندازه ورودی پارکینگ نیز در ساخت آن اهمیت دارد. در ساخت درب ریلی از عملیات جوشکاری به میزان زیادی استفاده می شود و کیفیت این جوشکاری ها در نهایت موجب بیشتر شدن کیفیت درب می شود در عصر امروز استفاده از درب ریلی به خاطر ویژگی و مزایایی که دارند در حال افزایش است.

بررسی انواع درب ریلی برای پارکینگ :

دربهای ریلی پارکینگی این امکان را دارند که دو لنگه یا تک لنگه باشند. همچنین درب ها به دو صورت اتوماتیک و دستی در بازار موجود است که امروزه مدل دستی ان کمتر استفاده می شود و بیشتر از مدل اتوماتیک آن استفاده می شود. درب ریلی دو لنگه بیشتر در درب های پارکینگ های بزرگ ساختمان ها یا درب های ورودی کارخانه ها یا شرکتها استفاده می شود. استفاده از این درب ها موجب می شود تردد بسیار آسان تر شود.

اما در بیشتر ساختمان های ایران از درب ریلی تک لنگه استفاده می کنند و این نوع درب ریلی طرفدار بیشتری دارد. این درب ها معمولا به یک سمت یعنی به سمت راست یا به سمت چپ باز می شوند. استفاده از درب ریلی موجب می شود که در زمان و انرژی مصرفی، تا حد بسیار زیادی صرفه‌جویی شود؛ زیرا دیگر لازم نیست که با نیروی دست درب را باز کنید، کافیست با فشار دادن دکمه روی ریموت، درب پارکینگ را به راحتی باز و بسته کنید. همچنین باز و بسته کردن درب پارکینگ در زمان هایی که عجله دارید، وقت شما را بسیار می گیرند و بسیار آزاردهنده می شوند. همه این مشکلات با ساختن درب پارکینگ کشویی بر طرف می‌شود.

ساختمان هایی که از درب پارکینگ دستی برخوردار هستند می توانند خیلی راحت با صرف هزینه ی کم درب دستی خود را به درب ریلی اتوماتیک تبدیل کنند. برای این کار می توانید از شرکت الکتروحفاظ کمک بگیرید.