خداحافظی با کمبود جا با درب های ریلی

نوآوری های معماری همیشه برای ما بسیار جذاب است روزانه هزاران ایده و طرح برای راحت تر زندگی کردن ما به مرحله عمل میرسد. با افزایش هزینه ها و کوچک شدن متراژ خانه ها و آپارتمان ها با استفاده از درب های ریلی میتوان فضای داخل خانه را به متراژهای مفید برای تمامی اعضای خانواده تبدیل کرد. درب های ریلی و کشویی با نمونه های مختلف وجود دارند تا پاسخگوی نیازهای همه باشند. در این مقاله همراه ما باشید تا با معرفی انواع درب ریلی و کاربرد های آن مشکل کمبود جا را برای منزل خود برای همیشه رفع کنید .

درب ریلی شیشه ای :

امروزه طرح ها و سبک های معماری رو به مدرن شدن و استفاده از سبک های مینیمال میگذارد. هدف از تمامی انجام این پروژه ها افزایش آرامش و آسایش مصرف کنندگان است. برای تفکیک فضای مختلف خانه درب های ریلی شیشه ایی گزینه مناسبی هستند. درب های ریلی شیشه ای به صورت مات، نیمه مات و شفاف به بازار ارائه میشوند. شما بر اساس کاربری و نیاز فضای خود میتوانید از این درب ریلی شیشه ای استفاده کنید.

درب ریلی آکاردئونی و تاشو :

اگر در تفکیک فضا علاوه بر کارایی المان زیبایی نیز برای شما حائز اهمیت است درب ریلی چوبی برای شما گزینه مناسبی است. این نوع دربها به کم ترین میزان جا نیاز دارند شما نیز میتوانید از درب های تاشو استفاده کرده که در صورت نیاز آنرا بسته یا باز کنید.

درب ریلی تک کشویی پنهان شونده :

معماران از این درب ریلی برای ساختمان های نوساز استفاده میکنند. ساده بودن و کارآمد بودن از ویژگی های بارز این درب های ریلی است. علاوه بر این ویژگی ها این درب ها را میتوان در هر اندازه و در طرحی سفارش داد و هم به صورت استاندارد در بازار وجود دارند.

درب ریلی دوتایی :

درب ریلی دوتایی گزینه مناسبی برای خانه هایی با متراژهای بزرگ است زیرا میتوانید این درب های بزرگ را استفاده کنید و به خانه نمای بسیار شیکی را میدهند. درب های ریلی دوتایی خود شیشه ای یا مشبک هستند پس میتوان با خیال راحت از آنها استفاده کرد و نگران تاریک شدن قسمت های مختلف خانه نبود.

درب ریلی ویژه اتاق خواب :

کاربرد این درب ها ویژه مستر روم است اگر به دنبال تفکیک فضا در اتاق خواب برای لاندری میگردید این دربها با فضای بسیار کمی که اشغال میکنند میتواند فضای بیشتری را در اختیار شما بگذارد. این دربها با متریال و رنگهای مختلف در بازار ارائه میشوند تا شما بتوانید از هارمونی آنها ویژه اتاق و سلیقه خودتان بهره ببرید.

درب ریلی ویژه آشپزخانه :

درب ریلی پنهان شو یکی از پرطرفدارترین دربها برای استفاده از آشپزخانه است زیرا با تفکیک فضای آشپزخانه بدون نیاز به حذف کابینتها میتوان از آنها بهره برد برای حفظ هارمونی و دکوراسیون آشپزخانه می توان طرح این در را با درب و جنس کابینت های نصب شده همسان بکار برد. علاوه بر این در صورت لزوم می توانید با استفاده از این درب ریلی فضای ناهارخوری را به آشپزخانه اضافه کنید و یا فضایی خصوصی برای صرف غذا داشته باشید.

درب ریلی ویژه حمام و سرویس بهداشتی :

برای تفکیک فضای سرویس بهداشتی از دفتر کار و اتاق خواب میتوان از این درب بهره برد. استفاده از دربهای بازشو فقط به عنوان عامل جدا شونده بین فضا بکار میرود و بعد از گذشت چند سال به علت مقاومت کم به آب، ما را مجبور به تعویض درب خواهد کرد استفاده از درب ریلی چوبی یا شیشه ای به عنوان درب اصلی و درب ریلی شیشه ای عنوان جداساز بخش حمام توصیه ما به شما خواهد بود زیرا این دربها مقاومت بالایی نسبت به آب دارند و عایق هستند و شما میتوانید انواع دستگیره ها قفل ها را روی آنان نصب کنید.