تیغه جدید و ضد سرقت کرکره برقی

یکی از ویژگی‌های کاربردی کرکره برقی نسب به کرکره های دستی، زیبایی و شکل ظاهری آن است.

کرکره برقی به دلیل داشتن تیغه کرکره آلومینیوم یکدست و یکرنگ موجب می‌شود زیبایی بیشتری به فروشگاه یا مغازه‌ی شما بدهد.

چنانچه شما جزو افرادی هستید که برایتان تبلیغات بسیار حائز اهمیت است می‌توانید از سطح صاف کرکره برقی برای تبلیغات استفاده کنید. شما این امکان را دارید که از کرکره برقی به عنوان یک بیلبورد تبلیغاتی برای کارتان استفاده کنید.

کرکره برقی به شما هیچ محدودیتی در تبلیغات نمی‌دهد و شما می‌توانید هر عکس یا لوگو یا مطلبی که می‌خواهید روی کرکره برقی اتان چاپ کنید و در زمان بسته بودن فروشگاه یا مغازه اتان، به‌راحتی تبلیغات کنید.

انواع موتورهای رایج کرکره برقی در بازار

بعضی از مدل‌های موتورهای رایج کرکره برقی در بازار عبارت است از :

  • موتور کرکره برقی تیوبولار
  • موتور کرکره برقی ساید
موتور کرکره برقی تیوبولار
  • توان کمتری در تردد نسبت به موتور کرکره برقی ساید
  • سرعت باز و بسته شدن آن نیز نسبت به موتور کرکره برقی ساید کمتر است.
  • قیمت این موتور ها نسبت به موتور کرکره برقی ساید کمتر است
موتور کرکره برقی ساید
  • توان بیشتری در تردد نسبت به موتور کرکره برقی تیوبولار دارد.
  • سرعت باز و بسته شدن آن نیز نسبت به موتور کرکره برقی تیوبولاربیشتر است.
  • برای کرکره های بزرگ و سنگین کاربرد دارد.
  • قیمت این موتور ها نسبت به موتور کرکره برقی پنجره تیوبولاربیشتر است.

هر کدام از این مدل ها کاربرد ها و ویژگی های خاص خود را دارند.

عملکرد موتور کرکره برقی ساید

موتور ساید نیرو را از طریق زنجیر و فولی منحصربه‌فرد خود به شفت کرکره برقی انتقال می‌دهد و همین‌طور نصب موتور در خارج از شفت کرکره برقی انجام می‌شود.

یکی از ویژگی های این نوع از موتورهای کرکره برقی این است که از سقوط کرکره برقی جلوگیری می‌کند. این عمل به این صورت انجام می‌شود که در صورت پاره شدن زنجیر، فولی به‌صورت خودکار قفل می‌شود.

نصب موتور تیوبلار دقیقه برعکس موتور ساید داخل شفت کرکره برقی انجام می‌شود.

کرکره برقی بدون صدا

اغلب کرکره برقی های بی صدا در مکان ها مسکونی کاربرد دارند و از آنها به عنوان درب پارکینگ، حفاظت از ساختمان و ... استفاده می‌شود.

موردی که بایستی به آن دقت نموند این است که در حقیقت کرکره برقی بی صدا وجود ندارد و تنها کرکره برقی کم‌صدا داریم. چنانچه تیغه‌های کرکره برقی را نیز بی صدا در نظر بگیریم، موتور آن هست که صدا تولید کند.

حال از صدای موتور کرکره برقی بگذریم و به صدای تیغه های موجود در آن بپردازیم. تیغه های کرکره برقی صدای خیلی کمی دارند ولی می‌توان با استفاده از قالب مناسب و آلیاژ خوب صدای آنها را کمتر کند ولی این‌گونه نیست که اصلاً صدای از خود تولید نکنند.

در برخی از کرکره برقی‌ها که تیغه اشان از جنس نامرغوب ساخته‌شده است موجب تولید صدا می‌شوند. بنابراین به این کرکره برقی‌ها نمی‌توان کم‌صدا یا بی صدا گفت.

کرکره برقی ضد سرقت

معمولاً اکثر کرکره برقی ها از لحاظ امنیت به درستی عمل می‌کنند و ضد سرقت هستند. تیغه کرکره لوکس غضروف دار جزو امن ترین تیغه ها محسوب می‌شوند.

حال در رابطه با ریل کرکره برقی که موجب امنیت می‌شود می‌خواهیم صحبت کنیم. کرکره برقی ای از خاصیت ضد سرقتی بیشتری برخوردار است که استحکام آلیاژ ریل به کار رفته در آن محکم تر باشد. با این وجود این کرکره برقی محکم تر است.

تا جایی که امکان دارد، ریل کرکره برقی به شکل تو کار نصب شود تا دسترسی به آن امکان‌پذیر نباشد. علاوه بر این نصب پلیت جاقفلی ضد سرقت در کرکره برقی هایی که در فروشگاه ها وجود دارد، به شدت پیشنهاد می شود.