درب های سکشنال چه تفاوتی با کرکره برقی ها دارند؟

امروزه همه به دنبال درب های برای پارکینگ هایشان هستند که بتواند امنیت بیشتری را در اختیارشان بگذارد و هم چنین از نظر طراحی و سرعت نیز از سایر درب ها بهتر باشد. کرکره برقی یکی از بهترین درب هاست که برای همه ی ورودی ها می تواند استفاده شود بدون اینکه جای زیادی را اشغال کند. اما درب های سکشنال برای عملکرد مناسب به بخشی از فضای پارکینگ احتیاج دارند.

هر دو نوع این درب ها می توانند عملکرد خوبی را برای پارکینگ های مختلف داشته باشند. دلیل اینکه استفاده از کرکره برقی رایج تر است این است که این بیشتر و بهتر بین مردم شناخته شده است. ناگفته نماند که در بعضی موارد استفاده از درب سکشنال مقرون به صرفه تر از استفاده از کرکره برقی فروشگاه است.

طراحی درب :

کرکره برقی فقط یک نوع طراحی دارد که همه با آن آشنا هستند آن هم طراحی به صورت خط های افقی است. تنها حق انتخابی که برای کرکره برقی موجود است رنگ دو لبه ی آن می باشد. البته تفاوت های ظریفی هم در صفحات تیغه ها وجود دارد که بستگی به شرکت تولید کننده خواهد داشت.

دقیقا برعکس کرکره برقی ، درب سکشنال حق انتخاب زیادی به مشتری می دهد. مثلا مشتری می تواند رنگ لبه ها را انتخاب کند و حتی در طراحی قسمت رویه ی درب نیز حق انتخاب دارد.

رنگ :

در این مورد هم برای کرکره برقی می توان رنگ های مختلفی را انتخاب کرد و هم برای درب سکشنال. مشتریان می توانند با توجه به رنگ هایی که در بازار وجود دارد رنگ مورد علاقه خود برای کرکره برقی یا درب سکشنال را انتخاب کنند.

جنس مواد اولیه :

یکی از تفاوت های کرکره برقی و درب سکشنال در مواد اولیه آن هاست. کرکره برقی از یک سری قطعات دوجداره آلومینیومی ساخته شده است که بین آن ها را با فومهای مخصوصی پر کرده اند. جنس بیشتر درب های سکشنال از استیل و آلومینیوم است و در دو مدل تک جداره و دو جداره ساخته می شود که مدل تک جداره قیمت کمتری نسبت به دوجداره دارد.

اندازه :

هر کدام از این درب ها با توجه به استفاده ای که دارند در سایزهای متفاوتی ساخته می شوند. اما اگر بخواهیم برای یک استفاده ی مشخص سایز آن ها را مقایسه کنیم می توان گفت کرکره برقی حداکثر سایزی که برای پارکینگ دارد 5.2 متر عرض و 6 متر ارتفاع است و درب سکشنال حداکثر سایزی که برای پارکینگ دارد 8 متر عرض و 5 متر ارتفاع است.

نحوه عملکرد :

کرکره ها هم می توانند به صورت دستی باشند و هم به صورت برقی. موتورهایی که برای کرکره برقی استفاده می شود با توجه به نوع درب، وزن و اندازه آن متفاوت است. این کرکره ها با موتور توبولار که در یک قسمت استوانه ای شکل قرار دارد نیز قادر به کار هستند.

درب های سکشنال از یک سری فنر های پیچشی استفاده می کنند که این فنرها در دو سمت درب یا بالای درب قرار میگیرند و وظیفه ی بالا کشیدن درب را دارند. محل قرارگیری این فنرها به شعاع منحنی درب وابسته است.

امنیت :

یکی از مهم ترین چیزهایی که باعث شده مردم به هیچ عنوان زیر بار خرید و نصب درب های بی کیفیت و نامعتبر نروند امنیت است. کرکره برقی ها از این نظر بسیار امن هستند و خیال مشتری را از هر نظر راحت می کنند چون هرگونه تلاشی برای سرقت با شکست مواجه می شود.

درب های سکشنال الکتروحفاظ نیز بسیار امن هستند و به خاطر نوع طراحی به راحتی جلوی سرقت ها را می گیرند البته ناگفته نماند که مدل های اولیه این درب ها چون به صورت دستی کار می کنند ممکن است مشکلاتی در تامین امنیت داشته باشند.