بالا نرفتن کرکره برقی

یکی از مشکلاتی که عموما برای مغازه ها، واحدهای تجاری، صنعتی و ... پیش می آید بالا نرفتن و یا گیر کردن کرکره برقی می باشد. چنانچه با این مشکل روبه رو شدید از گروه فعالی که در این حوزه فعالیت می کنند، کمک بگیرید. در این مقاله با دلایل مهمی که باعث بالا نرفتن کرکره برقی می شود، آشنا خواهید شد.

انتخاب کرکره برقی مناسب با مکان مورد نظر و از همه مهم تر نصب صحیح آن از مواردی است که می تواند جلوی این مشکل را بگیرد. در این مراحل باید قواعد مهندسی به طور تمام و کمال رعایت شود. اگر حتی در کوچک ترین بخش نصب کرکره برقی کوتاهی شود، با گذشت زمان مشکلات جدی پیش خواهد آمد. یکی از مشکلاتی که به دلیل عدم دقت در نصب و مهندسی نادرست در این مسئله پیش می آید، بالا نرفتن کرکره برقی است.

دلایل اصلی بالا نرفتن کرکره برقی

کارشناسان تیم فنی بررسی هایی را درخصوص کرکره برقی انجام دادند و سه علت عمده را در مشکلاتی مانند بالا نرفتن کرکره برقی تشخیص دادند. در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

یکی از عوامل اصلی که باعث به حرکت درآمدن تیغه ها می شود، موتور کرکره برقی است. اگر کوچک ترین ایرادی در بخش تیغه ها وجود داشته باشد، در حرکت روان کرکره برقی اختلال پیش خواهد آمد. در این مواقع شما می توانید دو راه حل را انتخاب کنید. اقدام اول مربوط به تعمیر موتور کرکره برقی می باشد. اگر به هر دلیلی این کار میسر نبود باید از روش دوم یعنی تعویض موتور برقی استفاده کنید. از گروه مهندسی و متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید.

دلیل دیگری که در مشکل روند حرکتی تیغه ها باید بررسی گردد خرابی برد می باشد. برای تعویض برد کرکره برقی باید با کارشناسان گروه فنی مربوطه تماس برقرار کرده و در این خصوص با آن ها مشورت کنید.

ظرافت کاری های پیچیده ای برای رفع مشکلات الکتریکی کرکره برقی باید انجام شود. برای مثال ممکن است شما نیاز داشته باشید تا قطعات موتور را تعویض کنید و یا در خصوص سیم پیچی موتور اقدام کنید. در این مواقع باید از برق کار ماهری برای همراهی در این پروژه کمک بگیرید.

هنگامی که نیاز به تعمیر کرکره برقی داشته باشید باید از حضور افرادی مانند جوشکار، تعمیر کار و برق کار در پروژه ی خود اطمینان حاصل کنید. هر یک از این اشخاص کارهای مربوطه را در جهت تعمیر کرکره برقی انجام خواهند داد.

سومین دلیلی برای بالا نرفتن کرکره برقی مشخصص گردیده است، تنظیم نکردن حد استاندارد و یا به عبارتی عدم رکلاژ در کرکره برقی می باشد که منجر به گیر کردن تیغه ها خواهد شد.

بالا نرفتن کرکره برقی را جدی بگیرید

در صورت مشاهده ی کوچک ترین اشکال در خصوص کرکره برقی خود باید آن را جدی بگیرید. روان بودن کرکره برقی، کرکره برقی پنجره و درب ریلی از مواردی است که نباید به آسانی از کنار آن گذشت. گاهی اوقات مشکل پیش آمده در ابتدای کار بسیار جزئی بوده و در صورت تماس به موقع با کارشناسان به آسانی برطرف خواهد شد.

اما گاهی اوقات با نادیده گرفتن این ایرادهای کوچک، خسارات بزرگ تری وارد خواهد شد. فشارهای کوچکی که در ابتدا وارد می شود ممکن است منجر به سوختگی موتور شود. گاهی اوقات هم باعث شکسته شدن ریل و تیغه ها خواهد شد. در این مواقع بلبرینگ بالایی تحت الشعاع قرار داده خواهد شد.

آمار و ارقام نشان دهنده ی این است که این خرابی ها نود درصد به دلیل بی کیفیت بودن قطعات کرکره برقی و نصب غیر استاندارد آن است. لذا با جدی شمردن این مسئله دیگر جای نگرانی نخواهد بود.