انتخاب درب پارکینگ مناسب

انتخاب درب مناسب برای پارکینگ یکی از فاکتور های اصلی برای خانه است . رفت و آمد آسان و سریع از منزل با استفاده از تکنولوژی هایی مانند درب ریلی برای پارکینگ امکان پذیر شده است . حال برای انتخاب یک درب پارکینگ ریلی مناسب ، نه تنها فاکتور هایی نظیر طرح و رنگ ، جنس و اندازه لازم هستند، بلکه نوع درب پارکینگ نیز بسیار مهم است. درب های پارکینگ می‌توانند ریلی یا کرکره‌ ای و یا همانند عموم درب‌های پارکینگ به داخل منزل باز شوند. طریقه باز شدن درب نیز تاثیر به سزایی در کارایی آن دارد‌ . از شیوه های باز شدن درب میتوان به استفاده از ریموت و یا گوشی های هوشمند اشاره کرد. در این مقاله نیز با انواع مختلف درب پارکینگ و شیوه های متنوع باز شدن آن آشنا خواهید شد.

انتخاب درب ریلی پارکینگ مناسب :

عموما درب های یا ریلی بوده و یا به داخل منزل باز میشوند . چند فاکتور مهم در انتخاب این دو نوع نقش مهمی دارند مانند:

 • میزان استفاده از درب پارکینگ و تعددباز و بسته شدن آن و تردد ساکنین
 • میزان فضای بهینه برای قرار گیری درب پارکینگ
 • ارتفاع و طول درب پارکینگ و جنس آن
درب پارکینگ برقی :

یک بازوی مکانیکی است که درب پارکینگ را به نحوه مشخصی و خودکار باز و بسته می کتند. سیگنالی از سمت ریموت صادر شده که به درب پارکینگ برقی دستور باز یا بسته شدن را می‌دهد. درب هنگامی که وسیله ای در مقابل سنسور آن قرار گیرد به صورت خودکار باز می‌شود.

درب پارکینگ داخل باز شو :

این نوع درب ها باید بتواند در داخل منزل باز شود، به همین جهت فضای زیادی را اشغال میکند. کاربرد این درب‌ها برای منازل و آپارتمان ها می باشد . از معایب این در ها میتوان به امنیت کم انان نسبت به درب ریلی پارکینگ اشاره کرد، زیرا که با یک فشار ساده می‌توانند باز شوند.

درب ریلی پارکینگ :

از مزایای این درب ها میتوان به بهینه سازی از فضای کمتر، دسترسی آسان به تعمیر و نگه‌داری آسان و از هر چیزی با اهمیت تر به امنیت بالا آن اشاره کرد, به همین دلیل عموم مردم این درب را برای پارکینگ خود برمیگزینند. این درب فضای خوبی برای پارک کردن ماشین را فراهم می آورد .

روش‌های مختلف باز کردن درب پارکینگ :

روش های بسیار متنوعی برای باز و بسته کردن درب پارکینگ وجود دارد نظیر:

 • کد :
 • این روش از امنیت بالاتری برخوردار است که در مصارف تجاری نیز بیشتر کاربرد دارند. در این روش با نزدیک شدن به درب ریلی پارکینگ، در به صورت خودکار باز شده و به نوعی شما را شناسایی کرده و سپس بعد از شناسایی درب پارکینگ را باز می‌کند.

 • ریموت :
 • یکی از راه‌های ریاج برای باز و بسته کردن در پارکینیگ استفاده از ریموت است. با فشار یک دکمه ی ریموت سیگنالی به جعبه فرمان درب پارکینگ صادر شده و دستورباز یا بسته شدن را اجرا میکند. کاربرد ریموت برای منازل و آپارتمان و یا ملک های تجاری است. از معایب ریموت ها قابل کپی بودن و سرقت آنان است

 • کارت :
 • در این کارت‌ها یک چیپ وجود دارد که شما باید کارت را کشیده یا در نزدیکی دستگاه بگیرید. در این روش دیگر نیازی به باتری نیست. از معایب کارت نیز میتوان به سرقت آنان اشاره کرد.

 • گوشی هوشمند :
 • این روش یکی از بهترین و ارزان ترین، ایمن‌ترین روش‌ها برای باز و بسته کردن درب ریلی پارکینگ است. این روش شما را از تمامی موارد بالا و معایب آن بی نیاز می کند. به عنوان مثال در این روش ریموت شما گم یا دزدیده نخواهد شد و شما به راحتی با استفاده از اپلیکیشن میتوانید در را از داخل ماشین به راحتی باز کنید.