اطلاعات کلی در مورد کرکره برقی

امروزه به دلیل استقبال زیاد افراد از کرکره برقی ها، شرکت های زیادی در کلان شهرها به ساخت کرکره برقی در رنگ ها و سایز های مختلف پرداخته اند. این محصولات تنوع زیادی در رنگ و شکل و اندازه دارند و به دلیل داشتن مزایای زیاد به سرعت جای کرکره های قدیمی را گرفته اند. کرکره های قدیمی به سرعت خراب می شدند و به ناحیه کمر افراد به دلیل بالا و پایین کشیدن آن به شکل دستی، آسیب وارد می کردند. اما کرکره برقی ها به آسانی بالا و پایین می آورند و شکل ظاهری زیبا تری دارند به خاطر وجو این دلایل افراد به سرعت به سمت خرید کرکره برقی ها رفتند و این شرکت ها رونق پیدا کردند.

یکی دیگر از دلایلی که کرکره برقی به سرعت مورد استقبال قرار گرفت سنگین بودن کرکره های قدیمی بود که موجب دیسک کمر در افراد می شد و همین طور بخاطر افزایش ساخت و ساز و مناسب شدن قیمت کرکره برقی است که افراد آن را جایگزین درب های لولایی یا کشویی کردند.

اینکه کرکره برقی جایگزین کرکره های قدیمی شده است از 2 جهت برای مشتریان و مهندسان ساختمان سود آور است:
  • برای پارکینگ هایی که فضای مناسب برای باز شدن درب های لولایی ندارند، کرکره برقی کاربرد دارد.
  • قیمت اتوماتیک کردن درب ها خیلی بیشتر از قیمت کرکره برقی است.

در سال هایی اخیر به خاطر زیاد شدن هزینه های انرژی ، اشخاص به روش هایی برای صرفه جویی در انرژی، روی آوردند که مهم ترین آنها عایق کردن منازل بود و یکی از روش های عایق کردن ساختمان ازنظر صرف جویی در انرژی گرمایی و سرمایی ، جلوگیری از داخل شدن گرد و غبار و کم شدن آلودگی های صوتی کرکره برقی است؛ شما می توانید برای عایق کردن منزل خود از کرکره برقی پنجره برای پنجره های خود استفاده کنید.

مزایای کرکره برقی در برابر کرکره های قدیمی :

کرکره ی قدیمی بخاطر سنگین بودن و یکپارچه بودن آن، بالا و پایین کردن آن علاوه بر اینکه کار سختی است بلکه دارای صدای ناهنجاری است که برای همسایگان مزاحمت ایجاد می کند.

کرکره های قدیمی نسبت به کرکره برقی از نظر امنیت نیز به اندازه کافی ایمن نیستند زیرا که با شکستن قفل کرکره را به راحتی می توان بالا برد.

بررسی کرکره برقی از لحاظ سرعت، امنیت ، ظاهر کار :
سرعت در کرکره برقی :

در کرکره برقی ها نیازی به استفاده از زور و بازو نیست فقط کافیه یک دکمه را فشار دهید تا کرکره برقی به صورت خودکار بالا و پایین شود. به دلیل موتوری که در آن استفاده شده بالا و پایین آمدن کرکره برقی ها با سرعت متوسطی انجام می شود.( این سرعت قابل قبول است)

امنیت در کرکره های برقی :

کرکره برقی ها چون دارای تیغه های درجه یک هستند به هیچ عنوان قابل نفوذ نمی باشند و در برابر ضربه نیز به اندازه کافی مقاوم هستند و فقط توسط موتور خود بالا و پایین می روند.

ظاهر کرکره های برقی :

کرکره برقی از نظر ظاهری به دلیل وجود رنگ های متفاوت و زیبا، بسیار جالب تر از کرکره های قدیمی می باشند. همچنین این تیغه های رنگی ضد آب هستند.

ممکن است برای شما که قصد خرید کرکره برقی را دارید این سوال ذهنتان را درگیر کند که در صورت قطع برق کرکره برقی از کار می افتد یا خیر. پاسخ به این سوال به خاطر دو روشی که زیر نام بردیم خیر است.

  • برای تغییر وضعیت کرکره برقی می توان به وسیله ی اهرم دستی این کار را انجام داد.
  • یا می توان از باطری های UPS با ولتاژ مناسب استفاده کرد.