آشنایی با کرکره برقی فولادی

به طور معمول برای ساخت در و پنجره های ساختمان ها از کرکره برقی فولادی استفاده می کنند. کرکره برقی فولادی نسبت به دیگر کرکره برقی ها، قیمت بیشتر و مقاومت بالاتری دارد. همین ویژگی مقاومت بالا در کرکره برقی فولادی، باعث شده است امنیت بیشتری برای منازل ایجاد شود. در ادامه ی این مطلب شما را با کرکره برقی فولادی بیشتر آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

تیغه کرکره برقی فولادی یا گالوانیزه :

کرکره برقی معمولی دارای نقایص زیادی می باشد که معمولا زودتر از کرکره برقی فولادی خراب می شوند، به همین خاطر است که تصمیم گرفته شد برای ایجاد کرکره برقی ایمن تر از تیغه های فولادی یا گالوانیزه استفاده شود.

در عصر امروز به دلیل پیشرفت تکنولوژی به کار رفته در تیغه های کرکره برقی فولادی، به شما توصیه می شود که برای کرکره برقی منازل و همین طور مراکز اداری و تجاری، از کرکره برقی فولادی استفاده شود تا امنیت بیشتری را فراهم کند.

یکی از دلایل اینکه این نوع کرکره برقی در بین افراد محبوب شده است این است که تعداد دفعات خراب شدن آنها خیلی کمتر از کاربرد کرکره برقی های معمولی می باشد و همین طور صدای کمتری در هنگام بالا و پایین آمدن تولید می کنند.

چنانچه شما جزو افرادی هستید که قصد خرید کرکره برقی فولادی را دارید بهتر است بدانید که ممکن است کرکره برقی خریداری شده ی شما از جنس فولاد نباشد، بنابراین در هنگام خرید حتما دقت کنید.

کرکره فولادی گالوانیزه :

اغلب تیغه هایی که در بازار با آهن گالوانیزه ساخته شده اند را به عنوان تیغه کرکره برقی فولادی به فروش می رسانند. این تیغه ها نسبت به تیغه های فولادی احتمال زنگ زدگی بیشتری دارند و همین طور از کیفیت پایین تری برخوردار هستند.

به منظور اینکه اطمنیان حاصل کنید که تیغه ی درجه یکی را خریداری کرده اید و این تیغه از جنس فولاد می باشد یا نه، این امکان را دارید که قیمت آن را با تیغه ی آلومینیومی مقایسه کنید. زیرا قیمت تیغه ی فولادی تقریبا سه برابر قیمت تیغه ی آلومینیومی می باشد. علاوه بر این مورد توجه داشته باشید که تیغه کرکره برقی اگر از جنس فولاد نباشد توسط آهن ربا جذب نمی شود.

مقایسه تیغه کرکره فولادی با تیغه کرکره آلومینیومی :

در این قسمت می خواهیم تیغه کرکره برقی فولادی را با تیغه کرکره برقی آلومینیومی مقایسه کنیم و شما را بیشتر با آنها آشنا کنیم.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، قیمت کرکره برقی فولادی سه برابر بیشتر از کرکره برقی آلومینیومی می باشد. بنابراین اولین تفاوت بین آنها، قیمت آنها می باشد.

یکی دیگر از تفاوت های بین کرکره فولادی و آلومینیومی کیفیت و رنگ آمیزی می باشد که اغلب تیغه آلومینومی ازکیفیت بهتری نسب به گالوانیزه برخوردار می باشد.

تیغه کرکره آلومیینیومی اغلب در کارگاه ها تولید می شود اما تیغه کرکره برقی فولادی در کارخانه ها تولید می شود.

یکی از مشکلاتی که در تیغه کرکره گالوانیزه وجود دارد این است که پس از گذشت مدت زمانی، کمی تغییر شکل می دهد و در زمان باز و بسته شدن در سر و صدا ایجاد می کند.

تیغه ی کرکره برقی گالوانیزه خود دارای سه نوع مختلف می باشد. این سه نوع عبارتند از:

  • تیغه گالوانیزه تک جداره
  • تیغه گالوانیزه دو جداره
  • تیغه گالوانیزه دو جداره دارای فوم

اما توجه داشته باشید که کرکره فولادی با کرکره آلومینیومی بسیار متفاوت است و ویژگی های زیادی مثل ضد ضربه بودن و داشتن مقاومت بالا می باشد. این نوع کرکره در مقابل فشار، باد و باران و برف، همین طور تغییرات دمایی و هر گونه ضربه و آب و هوایی مقاوم است.