با سیستم کرکره برقی آشنا شوید

زمانی که چند مدت از تولید و به کارگیری کرکره های برقی گذشته بود، استفاده کنندگان و تولید کنندگان به فکر داشتن کرکره هایی افتادند که انرژی درون فضا را هدر ندهد که این موضوع منجر به تولید کرکره برقی های صنعتی شد.

که بعد از آن کرکره و درب های صنعتی و برقی تولید گشت که درجه عایق استفاده شده در آن بالاتر و بیشتر بود. وجود درب و کرکره برقی، موجب آزادی عمل طراحان و معماران ساختمانی برای بیشتر مانور دادن بر روی نقشه هایشان شد.

یکی از مزایای استفاده از درب و کرکره برقی ، حفظ انرژی در هوای سرد است زیرا از ورود برودت و سرما به داخل ساختمان و نفوذ انرژی گرمایی درونی به فضای بیرون جلوگیری می شود، همچنین استفاده از این وسیله در فصل های دیگر هم در هدر نرفتن انرژِی موثر است به خصوص که در روزهای گرم تابستان از نفوذ انرژی گرمایی بیرون و گرم کردن فضای داخل جلوگیری می کند.

انرژی کارآیی کرکره برقی از موتور این وسیله تامین می شود پس با توجه به این موضوع، باید کرکره برقی دارای یک موتور مطمئن باشد علاوه بر این موتور باید به نحوی کار کند که آلودگی صوتی ایجاد نکند و مدام در صدد تعمبر آن برنیاییم اما علاوه بر کارکرد موتور، نگهداری و مراقبت های جانبی هم در افزایش عمر کرکره برقی تاثیر بسزایی دارد پس به عنوان مثال باید توجه نمود که در وهله اول دور موتور کرکره برقی بر روی سرعت مناسب تنظیم شود زیرا در سرعت خیلی بالا و یا خیلی پایین علاوه بر آسیب دیدگی موتور، تیغه ها هم ممکن است آسیب ببینند و نیازمند هزینه بالایی برای تعمیر یا تعویض باشند.

موتورهای امروزی کرکره برقی مجهز به قابلیت هوشمند هستند و اگر فرضا به هنگام روشن بودن و رول شدن کرکره، شی خارجی در مسیر چرخش موتور قرار گیرد، به چرخیدن ادامه نمی دهد و همانجا ایست کرده و باز می شود.

از مزایای دیگر کرکره برقی می توان به این موضوع اشاره کرد که اگر در ابتدا یک بار هزینه تیغه های مرغوب و فوم دار را بدهید با توجه به اینکه در برابر عواملی چون رطوبت و فرسایش و زنگ زدن مقاوم هستند، تا مدتها از هزینه تعویض، تعمیر و یا رنگ کردمم تیغه ها برای زنگ نزدن معاف هستید و این موضوع از نظر اقتصادی قابل توجه خواهد بود.

این کرکره ها در هر نوع آب و هوایی چه مرطوب و چه خشک با درجه گرمای بالا کارآیی خود را داشته و نیاز کاربرانش را رفع می کند.

عدم ورود گرد و غبار از پنجره هایی که دارای کرکره برقی هستند را هم می توان به لیست مزایای این وسیله اضافه نمود.

در این میان تیغه هایی هم وجود دارند که با به کار بردن آنها در کرکره برقی می توان در زمان استفاده از کرکره، طرف دیگر آن را مشاهده کرد.

در سیستم کنترل کرکره برقی می توان به این قابلیت اشاره نمود که توانایی کنترل چندین کرکره را از سیستم اصلی این وسیله می توان در دست داشت.