با تیغه های کرکره برقی بیشتر آشنا شوید

سه مدل تیغه برای استفاده در کرکره های برقی وجود دارد :
  • تیغه های دو جداره کرکره برقی
  • تیغه های رول فرمینگ کرکره اتوماتیک
  • تیغه شفاف پلی کربنات

تیغه های دوجداره آلومینیومی : تیغه های دو جداره از جنس آلومینیوم که با توجه به مقاومت زیاد و نداشتن روغن کاری و مرتب و تمیز بودن آن، نسبت به دیگر انواع تیغه بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

از آنجا که کارخانه آلومینیوم در استان مرکزی قرار دارد و در آنجا این مدل از تیغه و کرکره تولید می شود، اغلب خریداران و مشتریان این مدل را به نام کرکره برقی اراک شناخته و با آن اشنا شده اند.در ساخت این تیغه ها سه مدل بیلت و شمش به کار برده می شود که مدل اول به نام فابریک و یا استاندارد شناخته می شود.

مدل دوم آن DC و یا سر شاخه نامیده می شود که در ساخت آن، ضایعات اضافه تیغه های آلومینیومی را ذوب کرده و مجدد از آن تیغه می سازند که در مقایسه با مدل استاندارد از لحاظ ایجاد سر و صدا، مقاومت و استقامت رنگ در سطح پایینی قرار دارد.

مدل سوم از آنجا که از ذوب کردن لوازم آلومینیومی و انواع آن ساخته می شود از کیفیت پایینی برخوردار بوده و رنگ آن ماندگاری بالایی نداشته، همچنین سر و صدای زیای تولید می کند که استفاده از آنها برای مکان هایی چون فروشگاه ها و یا پارکینگ ها توصیه نمی شود.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، برای خرید کرکره بهتر است از مدل اول که در بالا درباره خصوصیات و نحوه ساخت آن توضیحاتی را آوردیم بهره برده شود.

در کشور ما مدل اول تیغه فقط در دو شرکت ساخته می شود که تفاوت این دو تولید کننده درجه سختی است که با توجه به آن تیغه را تولید می کنند.

برای تیغه های کرکره سه اندازه 60، 80 و 100 داریم که از اندازه اول برای پنجره و یا در پارکینگ های با اندازه کوچک، از اندازه دوم در مکان هایی با اندازه 15 متر مانند فروشگاه ها و برخی پارکینگ ها و از اندازه سوم در مکان های عریض مانند کارخانه و یا فروشگاه ها استفاده می شود. که این اندازه های متفاوت، اختلاف قیمت آنچنانی با یکدیگر ندارند فقط در انتخاب مناسب برای مکان مورد نظر خود دقت کنید.

تیغه های رول فرمینگ کرکره اتوماتیک : جنس این تیغه از آلومینیوم به صورت فوم دار و گالوانیزه می باشد که نسبت به تیغه های دو جداره از امکان بی سر و صدا بودن و عایق بودن برخوردار است. اما با توجه به اینکه این تیغه ها به صورت رولی می باشند و در سایز های بسیار بزرگ، فشار زیاده به تیغه ها به هنگام رول شدن وارد می آید استقامت جنس گالوانیزه بسیار کم است و مناسب برای مکان هایی است که میزان رطوبت در آنها بسیار پایین است.

محل معروف در تولید این تیغه ها تبریز می باشد و این مدل نیز به نام شهر تبریز شناخته شده است.

تیغه شفاف پلی کربنات : چندین شرکت در کشور ما وجود دارد که در ساخت و تولید این تیغه ها فعالیت دارند. این مدل تیغه های کرکره برقی ضد خراش و ضد ضربه بوده و مشتعل نمی شوند و برای مکان های زیادی به کار می روند.